Case study – ‘Rett og slett’ – część #2

W poprzednim wpisie opisywaliśmy pierwszą fazę strony internetowej dla szkoły języka norweskiego “Rett og slett”. Tak się składa, że całkiem niedawno wdrożyliśmy na stronie kilka nowości: między innymi newslettera czy też sklep z e-bookami. Poniżej case study z tej jakże ciekawej realizacji, zapraszamy do lektury!

Newsletter

W dzisiejszych czasach newsletter to potężne narzędzie do e-mail marketingu. Dla Pani Patrycji wdrożyliśmy intuicyjny w obsłudze system do wysyłania newsletterów do swoich czytelników. Co ważne, jest on w pełni zgodny z RODO. Dzięki newsletterowi, szkoła może wysyłać zestawienie najnowszych wpisów na blogu, ciekawostki ze świata języka norweskiego czy też promować swoje e-booki. 

Darmowy e-book

Jednym z elementów drugiego etapu było przygotowanie darmowego e-booka, który będzie rozsyłany w zamian za rejstrację w newsletterze.

Po otrzymaniu finalnego tekstu od Pani Patrycji zabraliśmy się do pracy. Dobraliśmy odpowiednie zdjęcia, przygotowaliśmy projekt okładki a także zadbaliśmy o jego estetyczny wygląd.

Podsumowując, na łącznie 22 stronach e-booka znalazły się najważniejsze informacje o egzaminie Norskprøve. Całość wygląda elegancko a minimalistyczna kompozycja tekstu ułatwia jego przyswajanie.

Co ważne, w niecały tydzień, lista subskrybentów newslettera urosła do niemal 200 osób, co jak na nowy sklep jest fantastycznym wynikiem!

 

Blog

Blog to ostatnimi czasy jedno z popularniejszych i chętniej stosowanych narzędzi e-marketingowych. Niemal wszystkie firmy i przedsiębiorstwa obecne w sieci decydują się na prowadzenie własnego bloga. Czy jednak w czasach, w których cierpimy na nadmiar treści, blog nadal pozostaje skuteczną formą promocji marki? Oczywiście.

Blog a pozycjonowanie

Obecnie większość działań pozycjonerskich, które wykonują firmy, dokonuje się na firmowym blogu. O ile trudno efektywnie pozycjonować treści bezpośrednio w firmowej witrynie, o tyle wpisy blogowe doskonale indeksują stronę w SERP-ie wyszukiwarki – zarówno na długi, jak i krótki ogon.  

Opinia Pani Patrycji o naszej realizacji

Przed realizacją strony obawiałam się dwóch rzeczy – po pierwsze, jak wpłynie na proces tworzenia fakt, że nie mam jasnego obrazu strony? Lubię, kiedy czasem ktoś mi podpowie, w jakim kierunku lepiej pójść, a często słyszę “to Pani wybór”. Druga sprawa – komunikacja. Czy faktycznie się dogadamy? Czy ja swoim językiem laika, będę wiedziała, jak przekazać to, czego chcę?

Chciałam, by strona była przejrzysta, nieprzekombinowana, ale jednocześnie nowoczesna. strona miała być, w moim wyobrażeniu, wizytówką kobiecego biznesu, jakim jest ‘Rett og Slett’. Chciałam, by wszystkie niezbędne informacje dla klienta były łatwo dostępne, podane w przystępnej formie zarówno tekstowo, jak i graficznie.

Okazało się, że mimo moich obaw, wizerunekwsieci.pl potrafił nie tylko sprostać moim oczekiwaniom, ale z mojej – początkowo niejasnej i dość mglistej wizji – wyczarować coś, co spełniło moje wymagania w 100%! Polecam serdecznie, szczególnie osobom nie do końca pewnym swojej koncepcji. Tu zawsze można liczyć na doradztwo a przede wszystkim na każdym etapie realizacji zlecenia możecie liczyć na świetny i szybki kontakt. Uwielbiam pracować z profesjonalistami – dlatego cieszę się, że zdecydowałam się, by moja strona powstała we współpracy z wizerunekwsieci.pl

Sklep z e-bookami

Dla Pani Patrycji zrealizowaliśmy również sklep z e-bookami. Oprócz samego sklepu, zajęliśmy się również przygotowaniem e-booków. Podobnie jak w przypadku darmowego e-booka zajęliśmy się kompleksowo przygotowaniem materiałów do sprzedaży. Dobraliśmy odpowiednie zdjęcia i zadbaliśmy o jego estetyczny wygląd.

Zapłać z PayU

PayU to innowacyjne rozwiązania, dynamiczny rozwój i niezawodność a także lider płatności online w Polsce. Dzięki integracji ze sklepem ‘Flink’ (bo tak nazywa się sklep) płatności są bezpieczne, intuicyjne oraz niemal natychmiastowe. Już w kilka sekund po potwierdzeniu płatności, na adres e-mail klienta wysyłane są zakupione materiały.

Bezpieczeństwo transakcji

Strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL, który gwarantuje poufność i bezpieczeństwo danych przesyłanych w obrębie strony. To ważne, gdyż Google oficjalnie poinformowało, że strony z certyfikatem SSL znajdą się wyżej w wynikach wyszukiwania. Co więcej, przeglądarka Chrome ma ostrzegać użytkowników o tym, że witryna nie jest dobrze zabezpieczona, a to z pewnością zaważy na statystykach odwiedzin oraz konwersji.

Zabezpieczenie praw autorskich

W dobie usług cyfrowych powszechnym zjawiskiem jest nieautoryzowane rozpowszechnianych treści. Aby temu zapobiec, do każdego z zakupionych e-booków  nadawany jest znak wodny. Rozwiązanie to ma na celu ochronę praw autorskich, a jednocześnie nie utrudnia Czytelnikowi korzystania z e-booka.

Niezawodny hosting

Strona ładuje się bardzo szybko i działa bez żadnych problemów. Dzięki optymalizacji strony jak i szybkiemu i stabilnemu hostingowi od Cloudways, Pani Patrycja może skupiać się na rozwijaniu własnej firmy.

Gotów nadać swojej marce zupełnie nowy wymiar promocji?

Zapraszamy Cię na bezpłatne konsultacje, na których nasz ekspert dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby, a następnie zaproponuje konkretne rozwiązania i pomysły na to, jak możesz zwiększyć swoją sprzedaż i rozpoznawalność przy pomocy odpowiednio zaprojektowanej strony internetowej.